A Szív csakra
2022-05-29

A Szív csakra jellemzői, funkciója, támogatása
A testünkben láthatatlan energiák áramlanak, láthatatlan csatornákon. A legfontosabb az, amelyik a gerincalapból a fejtetőbe áramlik. „Útközben” energiaközpontokban összegyűlnek és örvénylenek, mielőtt továbbhaladnának. Ezeket a csomópontokat hívjuk csakráknak. Több is van, de mi, a hétköznapi spirituális emberek a 7 fő csakrával találkozunk:
- Korona csakra
- Homlok . 3. szem csakra
- Torok csakra
- Szív csakra
- Napfonat v. Köldök csakra
- Szakrális v. Szex csakra
- Gyökér csakra
Mindegyikhez elvégzendő feladatok kapcsolódnak. Az alsók az életben maradással foglalkoznak, a felsők a szellemi ébredéssel. Amíg nem tettük rendbe az alsó csakrákat, nem juthatunk el a felső csakrákig. Ezért haladunk a Csakratiszító mandala-színező Sorozat-tal is ebben a sorrendben.
A Szívcsakra a mellkas közepén, a szívhez közel helyezkedik el.
Eredeti neve: Anahata
A Levegő elemhez kapcsolódik.
A színe: zöld, rózsaszín, arany, a száma: 12.
A hét csakra középső eleme, összekötő szerepe is van az emberi élet fizikai és szellemi aspektusa között. A hozzá tartozó csecsemőmirigy az immunrendszerért felelős, nem véletlen, hogy az érzelmi stabilitásunk és az egészségünk kart karba öltve jár…
A Szívcsakra a szeretet és az érzelmi biztonság központja, a szerelem, az önzetlenség, az odaadás, a feltétel nélküli szeretet és a megbocsátás mellett a nyitottság és a tolerancia központja is. Mások és önmagunk felé is! A szeretet ellentéte a félelem, a félelem pedig sok ártalmas cselekedetre ragadtatja az embert, saját maga és embertársai ellen is fordul miatta, ezért a Szívcsakra elégtelen működése sok kárt okoz, különösen fontos tehát az egészségére ügyelnünk.
Ha tetszett a cikk, és szívesen olvasnál máskor is pozitív, megerősítő, léleképítő vagy épp inspiráló írásokat, kérj emlékeztetőt. Akkor semmiről nem maradsz le 🙂 .
És írj nekem hozzászólást akár itt, akár Instagramon, Facebook-on vagy YouTube-on!
.