A Torok csakra
2022-05-30
A Torok csakra jellemzői, funkciója, támogatása
A testünkben láthatatlan energiák áramlanak, láthatatlan csatornákon. A legfontosabb az, amelyik a gerincalapból a fejtetőbe áramlik. „Útközben” energiaközpontokban összegyűlnek és örvénylenek, mielőtt továbbhaladnának. Ezeket a csomópontokat hívjuk csakráknak. Több is van, de mi, a hétköznapi spirituális emberek a 7 fő csakrával találkozunk:
- Korona csakra
- Homlok . 3. szem csakra
- Torok csakra
- Szív csakra
- Napfonat v. Köldök csakra
- Szakrális v. Szex csakra
- Gyökér csakra
Mindegyikhez elvégzendő feladatok kapcsolódnak. Az alsók az életben maradással foglalkoznak, a felsők a szellemi ébredéssel. Amíg nem tettük rendbe az alsó csakrákat, nem juthatunk el a felső csakrákig. Ezért haladunk a Csakratiszító mandala-színező Sorozat-tal is ebben a sorrendben.
A Torokcsakra konkrétan a torkodban van, a torok alján.
Eredeti neve: Vishuddha
Az Éter elemhez kapcsolódik.
A színe: égkék, a száma: 16.
Mint az eleméből sejteni lehet, ez az energiaközpont már közelebb áll a szellemi síkhoz, mint a fizikai aspektushoz, de azért fontos a test egészsége szempontjából is, hiszen a torok területén található szerveken kívül a nyirokrendszer is a Torok csakrához kapcsolódik, márpedig az (is) az immunrendszer szerve.
A Torok csakra logikusan a kommunikáció központja. Kimondani, amit akarunk, de úgy, hogy az emberek azt értsék, amit közölni akarunk (és ne félre). Ugyanígy az értő figyelem is ide tartozik: azt érteni, amit az emberek mondani akarnak. Az önkifejezés támogatója, de fontos az egyensúlya, hogy ne beszéljük túl a többieket.
A Torok csakra egyébként a változás csakrája is, ha egészséges, könnyebben alkalmazkodunk az új helyzetekhez, körülményekhez.
Ha tetszett a cikk, és szívesen olvasnál máskor is pozitív, megerősítő, léleképítő vagy épp inspiráló írásokat, kérj emlékeztetőt. Akkor semmiről nem maradsz le 🙂 .
És írj nekem hozzászólást akár itt, akár Instagramon, Facebook-on vagy YouTube-on!
.