Miért szeretünk színezni?
2018-03-27
Miért szeretünk színezni?
– avagy mi az a Flow (Áramlat), és miért jó nekünk?
Ennek a bejegyzésnek az apropóját az adta, hogy kaptam egy visszajelző levelet K. Katától, aki a csakra-harmonizáló mandala-színező sorozat egyik résztvevője:
„Kedves Mariann!
Köszi az újabb szineznivalót. Nagy élmény volt az első is. Zenével főleg.Gyerekkoromban rengeteget szineztem, rajzoltam, kicsit visszavitt abba az időbe.Hála és köszönet érte.”
- akarjuk csinálni, amit csinálunk, azaz megegyezzen a saját szándékunkkal. (Ha kötelező mandalát színezni, pedig nem is akarod, akkor például nem működik 🙂 )
- legyen világos cél (ez könnyű: a fehér mandala színes legyen)
- azonnali és egyértelmű visszajelzés (amikor a színezőnk készen van, rögtön látjuk az eredményt, ráadásul azért nem is olyan soká)
- Egyensúly a feladat nagysága/nehézsége és a képességeink között (kiszínezni egy kifestő alapot nem olyan nagy dolog, de azért mégis igényel némi kihívást annak eldöntése, hogy milyenek legyenek a színek, hogy a végeredmény harmonikus legyen, és persze a pontos vonalvezetés odafigyelést igényel).
- nem szakít félbe senki. tehát el lehet merülni a tevékenységben anélkül, hogy fel kellene ugrálni vagy a telefon zajongana (ezért utálom az okostelefonokat – ha nincsenek okosan beállítva: pittyegnek, valahányszor valaki eltüsszenti magát a fészbukon, vagy jön egy mél…)
Maga a professzor úr is leggyakrabban az alkotói tevékenységet említi, mint legkézenfekvőbb Flow-forrást. Például abban a rövid, összefoglaló-szerű videóban is, amelyet IDE KATTINTVA érhetsz el.
Hát, körülbelül ezért szeretünk színezni.
Ha szeretnél, tarts velünk:
Ha tetszett a cikk, és szívesen olvasnál máskor is pozitív, megerősítő, léleképítő vagy épp inspiráló írásokat, kérj emlékeztetőt. Akkor semmiről nem maradsz le 🙂 .
.
A jobb agyféltekés tevékenységek…. Amikor kikapcsol a tudatos bal. Megszűnik a világ. A legjobb. 🙂